Таг: опозиција

Драматичен апел од министерот Филипче до јавноста и опозицијата

По вчерашниот најголем број на починати, 22 пациенти ја изгубија битката со Ковид-19, министерот за здравство, Венко Филипче, упати драматичен...

Опозицијата во Црна Гора прогласи победа над Ѓукановиќ со 42 мандати...

Здравко Кривокапиќ, носител на листата ,,За иднината на Црна Гора“, на прес конференција прогласи победа над Мило Ѓукановиќ. Според...

Лукашенко со автоматска пушка се движи пред својата резиденција(видео)

Униформиран и со автоматска пушка во рака, вака белорускиот претседател, Александар Лукашенко, се симна од хеликоптерот и се упати кон својата резиденција...

Заев и Касами порачуваат од Тетово дека ќе го победат ДУИ...

Се додека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се реформираат и европеизираат, ќе останат долго време во опозиција, кога ќе се реформираат, тогаш ќе...

Заев ја испрати ДУИ во опозиција, вели дека им е време

Предлогот на ДУИ за иден премиер Албанец е популистички и лажен чекор и јасно е дека со тоа ќе губат гласови и...

Српската жандармерија ги исфрли демонстрантите од РТС (видео)

,,Овие луѓе се восхитуваат на „македонското сценарио“ и велат дека е баш добро што некој е осуден на 18 години затвор затоа...

Српската опозиција прашува каква е улогата на Вучиќ во бегството на...

  Каква е улогата на властите во Белград во бегството на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски? Му помогнал ли Вучиќ? Дали им наредил на структури...

Вељановски: Донесени се измени на Изборен законик без согласност на опозицијата

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски на денешната седница во Собранието на Република Македонија рече дека не е соодветно Изборен законик да се носи без...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com