Таг: општина гази баба

Општина Гази Баба заплени еден тон стари гуми подготвени за палење

  Вчера, општинските инспектори за животна средина запленија 1 тон и 50 кг отпадни гуми во ромското маало на ул.,, Методија Андонов Ченто“, пред бензинската пумпа...

Запленети еден тон стари гуми подготвени за палење на Вардариште

Општина Гази Баба заедно со Инспекторатот на град Скопје, Јавното комунално претпријатие Гази Баба 2007 и МВР, денеска извршија акција на дивата депонија во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com