Таг: општина куманово

Општина Куманово организираше редарски служби пред банките и супермаркетите

,,Општина Куманово формираше редарска служба од вработените кои од денеска започнаа да вршат редарска контрола на најпрометни места во градот, во соработка...

Совет на општина Куманово не изгласа поставување спомен обележје за загинатите...

,,Заев продолжува да гази по достоинството на бранителите и нивните семејства, и да ја потценува жртвата што ја дадоа македонските херои во Диво Насеље. Советот...

Приведен советникот во општина Куманово Тони Трајковски кој го влечеше Села...

Вчера во Куманово е приведен Тони Трајковски, еден од осомничените за претепувањето на пратеникот Зијадин Села, кој, на видеото што беше денеска дитрибуирано, се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com