Таг: општини

Загрижувачка состојбата со корона вирусот во општина Аеродром

Скопската општина Аеродром се искачи на второто неславно место по заразени од корона вирус. Во оваа општина ретко...

Османи објави дека изминатото деноноќие се регистрирани само 3 нови случаи...

Вицепремиерот Бујар Османи на својот Фб профил ги објави последните бројки на позитивни случаи на коронавирус во последните 24 часа по општини...

Во Скопје има 532 активни случаи на КОВИД 19, најмногу во...

Институтот за јавно здравје секојдневно објавува детални анализи за епидемијата со КОВИД 19 во нашата земја, по разни категории.

По зголемување на бројот на заразени можен е карантин во Чаир,...

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека е можно да се воведе карантин во неколку скопски општини каде бројот на заразени од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com