Таг: Орбан

Мицкоски и Николовски повторно на средба со Орбан во Будимпешта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски денес (09.03.2020 година) во Будимпешта остварија средба со премиерот на Унгарија...

Орбан го пречека Мицкоски со раката в џеб(видео)

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше во посета на унгарскиот премиер, Виктор Орбан, кој го прими во премиерската резиднција.

12 партии од редот на ЕНП побараа исклучување на партијата Фидес...

12 партии членки на Европските народни партии официјално побараа исклучување од организацијата на партијата Фидес на унгарскиот премиер, Виктор Орбан, од членството...

Заев и Орбан ниту се сретнале, ниту разговарале за Груевски (видео)

Премиерот Заев на маргините на самитот на ЦЕИ во Загреб,  изјави дека не се сретнал со унгарскиот премиер Виктор Орбан кој исто така присуствуваше...

ЕП: Азилот за Груевски е неприфатливо мешање, Унгарија веднаш да го...

На вчерашната сесија на Европски парламент, на која се гласаше за Извештајот за Македонија, се дискутираше и за Никола Груевски и азилот од унгарските...

Орбан го спасува својот пријател Груевски од инсталациите на Сорос во...

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, без заобиколување во интервју за радиото ,,Кошут“, објави дека тој лично стои зад бегството на Никола Груевски. Тој кажа дека...

Бодоки: Орбан со Груевски ѝ покажува сила на Европа и им...

Со доделување политички азил на пребеганиот македонски политичар Никола Груевски, премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, ја нагласува својата амбиција за лидер кој сака да...

Законот на Орбан за петокраката може да забрани продажба на ,,Хајнекен“...

Владејачката партија на премиерот Виктор Орбан во Унгарија подготви закон со кој ќе се забрани употребата на петокраката, симбол на комунизмот според нив, во...

Орбан ѝ донираше бодликава жица на Црна Гора за заштита од...

Црна Гора од Унгарија доби 25 километри бодликава жица за поставување на границата со Албанија, зарафди спречување на наплив на мигранти. Ова вчера во Подгорица...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com