Таг: орегон

Пожарите низ САД направија пустош, најпогодена е сојузната држава Орегон(видео)

Пожарите кои беснеат на западното крајбрежје во САД, оставаат пустош зад себе. Евакуирани се стотици илјади граѓани, а уништени...

Стотици илјади луѓе евакуирани, десетици мртви и исчезнати во пожарите во...

Повеќе од половина милион луѓе се евакуирани пред налетот на огнената стихија во сојузната американска држава Орегон. Има десетици...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com