Таг: Ориѓански

Ова е фотографија на изборната кампања-Ориѓански v.s. Заев

Фотографијата е преземена од ФБ профилот на нашиот музичар и композитор, Златко Ориѓански, кој оваа изборна кампања, заедно со Бени Шакири, настапуваат на митинзите...

На 15-ти октомври во Југословенско драмско во Белград премиера на ,,Соништата...

Југословенско драмско позориште од Белград ја најави премиерата на претставата ,,Соништата на Ајнштајн“ од Ален Лајтмен, а во режија на Слободан Унковски. Премиерата е...

Ориѓански: Да, ќе појдам таму

,,Денеска, во 12 часот ќе се одржи прес во кино Култура по повод најавениот Марш за 11 Октомври, како симбол за борба против режимот....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com