Таг: орка холдинг

ОРКА Холдинг и ,,Ексико“ испрале 11 милиони евра и го оштетиле...

СЈО ја  информира јавноста дека во рамки на истрагата „Империја“ судот донесе решенија за определување на привремена мерка одземање на дел од имотот заради...

Орка Холдинг демантира дека зеле кредит за градење кај Мајчин Дом

Во врска со наводите изнесени  на денешната прес конференција од страна на Златко Марин, претседател на Општинска организација на СДСМ, поврзани со сопственост на...

,,Орка Холдинг“ го продаде својот удел во МПМ

,,Орка Холдинг“ АД Скопје испрати соопштение во кое информира дека тие веќе не се сопственици на МПМ кои ги издаваат дневните весници Утрински весник,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com