Таг: орце ѓорѓиевски

Орце Ѓорѓиевски зборува, Јохан Тарчуловски молчи

Носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски вчера го претставил кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ за оваа општина,...

Владиката Пимен ја налути ВМРО ДПМНЕ

Фотографијата што ја објави Отец Пимен на својот ФБ профил на која тој седи во неврзан разговор со Специјалната обвинителка Катица Јанева и со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com