Таг: оскар

Екипата на ,,Медена земја“ се заблагодари за поддршката

„Пред сѐ, сакаме да се заблагодариме на сите што нѐ бодреа и веруваа во нас. Сепак, и покрај тоа...

На ,,Медена земја“ му избега и вториот Оскар, ,,Паразит“ е најдобар...

Јужнокорејскиот филм ,,Паразит“ го доби Оскарот за најдобар интернационален филм. Во оваа категорија беше номиниран македонскиот филм ,,Медена земја“,...

,,Американска фабрика“ го доби Оскарот за најдобар документарен филм

Филмот ,,American factory“ на режисерите Стивен Богнарт и Џулија и Џеф Рајхарт, ја доби статуетката Оскар за најдобар документарен филм.

Екипата на ,,Медена земја“ е подготвена за црвениот тепих(фото вест)

Екипата на документарниот филм ,,Медена земја“ со главната протагонистка Атиџе со нетрпение го очекуваат прогласувањето на добитниците на Оскарите

Сите протагонисти во категоријата ,,најдобар документарец“ предоскаровски на едно место

Екипата на „Медена земја“ беше дел од пред-оскаровскиот настан со останатите автори на филмовите од категоријата „најдобар документарен филм“. Погледнете го...

Македонскиот документарец ,,Медена земја“ и официјално со две номинации за Оскар

Македонскиот документарен филм ,,Honeyland“ или ,,Медена земја“ и официјално е номиниран за Оскар, престижната холивудска филмска награда, во две категории, за најдобар...

,,Исцелител“ е македонски кандидат за Оскар

Ни претставува големо задоволство да објавиме дека #Исцелител е избран да биде македонскиот кандидат за Оскар!-соопшти екипата на овој македонски филм. ,,Им благодариме од срце на членовите...

Велјановски: Заев и Алаѓозовски ги понижија филмските работници

,,Со одлуката Република Македонија да нема свој претставник во трката за престижниот Оскар на Американската филмска Академија, Алаѓозовски и Заев ги понижија  филмските работници...

ВИДЕО од неверојатниот момент кога Ворен Бити го греши името на...

Годинешниот Оскар, престижната американска манифестација Оскар ја одбележа еден неверојатен гаф. Имено, глумецот Ворен Бити кој ги читаше добтниците за најдобар филм згреши и...

Оскар за ,,Месечина“ на Бери Џенкинс

Еден од водителите на американскиот Оскар, познатиот глумец Ворен Бити, направи вистински метеж прогласувајќи погрешен победник! Екипата на веќе фаворизираниот филм ,,Ла Ла Ленд“...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com