Таг: ослободени

ВМРО ДПМНЕ смета дека притворените за насилствата во Собрание само биле...

И денеска ВМРО ДПОМНЕ објави соопштение во кое бара да се ослободат од притвор, вклучувајчи го и домашниот, сите обвинети за насилствата на 27...

Бремените жени и хронично болните да бидат ослободени од работа

Заради ниските температури и отежнатите услови на движење, работодавачите денеска треба да ги ослободат од работа бремените жени и хронично болните. Ова е препораката...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com