Таг: ослободителна пресуда

Сведок: Ниту судот се реформирал, ниту немало докази, туку Заев е...

При објавувањето на пресудата за случајот ,,Поткуп“, која за актуелниот премиер Зоран Заев е ослободителна, судот дозволи преседан, директен пренос од изрекувањето. Порталот ,,Сведок“,...

По 18 години судење ослободителни пресуди за убиството на тројца полицајци...

Четворица осомничени за убиството на тројца полицајци во Арачиново, во 2000 година,  се ослободени од обвинение и прогласени за невини. Во случајот беа обвинети...

Кумановскиот суд донесе ослободителна пресуда за Заев

Основниот суд во Куманово донесе ослободителна  по приватна тужба на Виктор Цветковски од ГРОМ против лидерот на СДСМ Зоран Заев, СДСМ како правно лице...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com