Таг: осман кадриу

ДУИ бара комплетна двојазичност во Македонија за што се нужни промени...

Професорот по уставно право Осман Кадриу, кој бил консултиран од ДУИ за нивниот предлог за воведување двојазичност на цела територија на Македонија, тврди дека...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com