Таг: осми септември

Нашите војници во Авганистан трчаа со развиорено македонско знаме во чест...

,,Вие сте гордоста на АРМ!“-им порача преку социјалните мрежи Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на припадниците на АРМ кои се во мисија во Авганистан. Таа...

Џафери: Да го прославиме следниот 8 Септември како полноправна членка на...

Претседателот на Собрание, Талат Џафери, на приемот по повод државниот празник ,,8 Септември“, упати честитка до сите граѓани со желба следниот да го славиме...

ВМРО ДПМНЕ: Доколку ние бевме на власт, ќе продолжевме со проектите...

,,Во време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, се купија неколку компјутерски томографи, а вредноста на еден таков томограф беше над 350.000 евра....

Заради недостиг од персонал колабира болницата ,,8-ми септември“

Болницата ,,8-ми септември“ денеска затвори две одделенија и тоа Пулмологија со ендокринологија и Општа и ургентана медицина. Одделенеијата се затвораат заради недостиг на медицински...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com