Таг: осомничен

Уапсено е осомничено лице за убиство на жена во село Велгошти

На 31.08.2018 година во 16,37 часот  во Полициската станица Охрид пријавено е казнено дело „убиство“ извршено врз Б.П. (47) во нејзината куќа на улицата...

Македонецот од Австралија Борис Трајков уапсен и осомничен за проневера на...

76 годишниот Борис Трајков, Македонец кој долги години живее во Австралија, е обвинет за сериозни кривични дела поврзани со дрога и проневера и исчезнување...

Осомничен од ,,Трезор” треба да се појави пред судија на распит

Скопје, 29 септември, 2016 - 10:35 (META) Денеска судија на претходна постапка треба да го повика осомничениот од случајот „Трезор“ за кој Специјалното...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com