Таг: оставки

Кривичен суд: Со оставката на поротникот за ТНТ излегоа на виделина...

Предупредувањата на Кривичниот суд за евентуални притисоци и закани, како и обиди за одолговлекување на постапката во предметот на јавноста познат како...

ВМРО ДПМНЕ бара оставки поради пожарите

,,Г-дине Заев време е за оставки, време е за разрешување. Имаме ситуација во која како никогаш досега, во месец март има повеќе...

Мицкоски бара да се формира независно тело кое ќе ги преслуша...

,,Веднаш да се формира независно тело  коешто ќе го предводи човек на предлог  на опозицијата,  ќе ги преслуша, анализира, систематизира  сите материјали коишто се...

Протест на Србите и оставки на градоначалниците во Косово

Градоначалникот на Северна Митровица, Горан Ракиќ, објави дека поднел оставка од местото , исто како и другите тројца градоначалници од српската заедница. Тој рече дек...

Српските градоначалници во Косово ќе поднесат оставки и ќе делуваат независно...

Марко Ѓуриќ, Директор на канцеларијата за Косово и Метохија, изјави дека 4 градоначалници на српските општини во Косово најавиле дека ќе дадат оставки и...

СДСМ ја обвини МТВ дека на Илинден шири антидржавни пораки и...

,,Националниот јавен сервис МТВ, денеска, на големиот државен празник 2 август – Денот на Републиката, емитуваше програма преку која упатуваше пораки спротивни на националните...

ВМРО ДПМНЕ: И претседателот на ОО на СДСМ од Кавадарци добил...

ВМРО ДПМНЕ бара оставки од сите одговорни за скандалот со грантовите на Фонд за иновации. Го повикаа Јавното обвинителство за гонење на дела од...

ВМРО ДПМНЕ: Кочо со ,,голема радост и чест“ му додели 160.000...

ВМРО ДПМНЕ побара оставки од вицепремиерот Кочо Анѓушев и од директорот на Фонд за иновации, Јован Деспотовски. ,,Секое евро што можеа да го искрадат, го...

Ременски: Оставки од сите членови на Антикорупциска или ќе бидат разрешени(видео)

Потпретседателката и пратеничка од СДСМ, Фросина Ременски, побара оставки од членовите на Антикорупциска комисија. ,,Ревизијата на работењето на Државната комисија за спречување на корупцијата укажува...

Бонева и Срцев поднесоа оставки

Силвана Бонева и Сашо Срцев од ВМРО ДПМНЕ, поднесоа оставки во ДИК и не се повеќе членови на оваа институција. Со овие оставки, практично...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com