Таг: отворено писмо

Отворено писмо до Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Пишува: проф.д-р Катерина Тодороска             Писмово ви го пишувам јавно со оглед на фактот што...

Поранешниот пратеник Павле Богоевски упати отворено писмо до ,,другарките и другарите...

Образложувајќи дека како поранешен пратеник ги поддржал сите законски акти и иницијативи за целосна рамноправност, Павле Богоевски на својот ФБ профил со...

Отворено писмо од оперската првенка Весна Ѓиновска Илкова до премиерот Заев:...

Отворено писмо до премиерот Зоран Заев од оперската првенка Весна Ѓиновска Илкова ,,Почитиван премиер, поради фактот што синдикатот на...

Основачи и поранешни функционери на ВМРО ДПМНЕ повикаа да се излезе...

  Љубчо Георгиевски, Гојко Јаковлевски, Ѓулистана Марковска, Александар Талевски,Михаил Пановски ...упатија ПИСМО ДО ЈАВНОСТА ОД ОСНОВАЧИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И ПОРАНЕШНИ НЕЈЗИНИ ФУНКЦИОНЕРИ ПО ПОВОД РЕФЕРЕНДУМОТ, во...

Бремената Јанкуловска бара заштита на нејзините и на правата на нероденото...

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, која е во деветиот месец од бременоста, преку отворено писмо се пожали дека се кршат не само...

Новинарот Христијан Баневски преку отворено писмо обвини за ,,тортура и цензура“...

Неколку млади новинари ја напуштија ТВ24. Христијан Баневски јавно се пожали дека актуелниот уредувачки тим му вршел притисок и како што вели  ,,тортура ,...

Отворено писмо до г-дин Зоран Заев, Премиер на Република Македонија

Пишува: проф.д-р Катерина Тодороска   Почитуван премиер, Моево отворено писмо до вас ќе го почнам со една од приказните на татко ми. Не попусто се вели дека...

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПРАТЕНИЦИТЕ И ДО ЈАВНОСТА ЗА  „ЗАКОНОТ ЗА УПОТРЕБА...

Од    акад. проф. д-р Катица Ќулавкова проф. д-р Гордана Силјановска Давкова проф. д-р Симона Груевска-Маџоска   Со непарламентарна брзина, пратеникот Артан Груби, (зло)употребувајќи го европското знаме и статусот...

Владимир Змејковски го повика Груевски да си даде оставка

Владимир Змејковски, долгогодишен член и еден од основачите на ВМРО ДПМНЕ, сега член на Форум на слободоумни патриоти, упати отворено писмо до претседателот на...

Александар Диневски се враќа да ,,дослужи“ година и пол затвор за...

,,Злосторничката антимакедонска и криминална Хунта на Никола Груевски и Фамилијата и натаму е одлучна во спроведувањето на пресметката со мене започната со иницирањето на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com