Таг: отворен

Нефи Усеини од ДУИ со отворањето на нелегалниот објект покажа дека...

Синоќа во Охрид беше свечено пуштен во употреба угостителскиот објект на советникот на ДУИ во Општина Охрид,Нефи Усеини. Лентата ја пресече...

Ердоган го отвори најголемиот аеродром во светот (фото+видео)

Во Истанбул е пуштен во употреба најголемиот аеродром во светот, кој се протега на 76 квадратни километри. Аеродромот почна да се гради во 2014 години,...

Заев и Бејли го отворија првиот ресторан за брза храна на...

Првите два ресторана на американскиот бренд КФЦ се отворени во Скопје и во Тетово, а сопственик на лиценцата е Фатмир Зимбери . Тој заедно со...

Брифинг на отворено на премиерот Заев со новинарите(видео)

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и вицепремиерите Радмила Шекеринска и Бујар Османи денеска учествуваа отворениот брифинг со претставници на медиумите на...

Oтворен туристички автобус налетал на гранка во Малта, има загинати и...

Двајца туристи загинаа, 45 се повредени, две деца потешко, кога отворен туристички автобус налетал на гранка. Сите овие патници седеле во отворениот дел на автобусот...

Скопје доби Меморијален музеј на илегалните работилници за изработка на оружје...

Со постојаната поставка „Хероите на градот на Вардар“ денеска беше отворен Меморијалниот музеј на илегалните работилници за изработка на оружје во Скопје за време...

Автопатот Белград-Ниш отворен за сообраќај

По повеќе од десет часа, автопатот Белград - Ниш е отворен за сообраќаја, но не и за тешките товарни возила. Имено на две места...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com