Таг: отказ

Директорката на Централен регистар објави дека Емил Јакимовски ќе добие отказ

,,Денес 12.01.2020 година (недела) како директор на Централен регистар на Република Северна Македонија донесов решение за престанок...

Mанчестер јунајтед му даде отказ на Жозе Мурињо

Фудбалскиот клуб Манчестер јунајтед, го отпушти тренерот Жозе Мурињо, по серијата порази на англискиот клуб. управата на клубот се...

Главниот внатрешен ревизор на УКИМ доби отказ од ректорот

    Од страна ректорот на Универзитетот ,,Кирил и Методиј“, проф. д-р Никола Јанкуловски, донесена е Одлука  за давање на отказ на договорот за вработување на...

Останала без работа затоа што му покажа среден прст на Трамп

Самохраната мајка Џули Бриксман, остана без работа откако фотографијата на која се гледа како му покажува среден прст на американскиот преседател, Доналд Трамп, се...

ТВ Нова без плати, за Гоце Михајлоски ,,уште едно големо медиумско...

Еден од перјаниците на ТВ Нова на Сеад Кочан, Гоце Михајлоски, разочаран од тоа што оваа телевизија не станала македонскиот CNN, даде отказ. Всушност,...

Отказ за наставникот и граѓански активист Владо Димовски од политички причини

Наставникот по македонски јазик, Владо Димовски, граѓански активист, учесник во Шарената револуција и генерален секретар на невладината организација „Центар за меѓуетничка толеранција“, добил отказ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com