Таг: отстранет

Споменикот на Јуриј Гагарин поставен од Фондацијата Кариќ ,,преживеа“ само 24...

Белград,11.04.2018-По бурните реакции од јавноста заради поставувањето на спомен-обележје посветено на рускиот космонаут, Јуриј Гагарин, неговата минијатурна глава е отстранета од огромниот постамент. Споменикот и...

Ратко Младиќ е отстранет од судницата во Хаг

По наредба на претседавачот на судскиот совет на Хашкиот трибунал којшто ја чита пресудата и образложението за обвинетиот генерал на српската војска во Б...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com