Таг: охридско езеро

Камиони со денови исфрлаат земја и градежен шут покрај Охридско Езеро...

Веќе една седмица големи камиони исфрлаат земја и градежен шут на потегот од кампот Ливадиштa до населбата Елен Камен, алармираа од СОС...

Градежен шут на 14 метри длабочина во Охридско Езеро

ВРЕЌА СО ГРАДЕЖЕН ШУТ на 14 метри длабочина, доаѓа некаде 600 метри оддалеченост од брегот. Зошто Како-прашуваат од Diving Center Akvatek

Охрид СОС: Механизацијата на советникот Усеини вади песок од Охридско Езеро!

,,На брегот на Охридското Езеро, механизацијата во сопственост на Нефи Усеини копа песок од литоралот (односно крајбрежјето) за потребите на бетонската база....

Капењето в езеро со шампон (не) е забрането(фото вест)

Охридско Езеро деновиве Охридско Езеро вчера Фотографиите се преземени од ФБ страницата Охриѓани Ohrigani

Ohridnews:Езерското крајбрежје во Далјан се претвора во депонија

Случаен минувач во текот на вчерашниот ден забележал како товарно возило со струшки регистарски таблички се ослободува од градежен шут во населбата...

Поздрав од Охрид: Во светот храна за бездомници, кај нас ѓубре...

Поглед кон Охридско Езеро, фото:Павел Ванкоски

Охридското крајбрежје преплавено со отпад и пластика

Разбрануваното езеро, дождот и невремето ја исфрли нечистотијата од Охридско Езеро на неговото крајбрежје. Вака изгледа човечката негрижа за...

Градат над патот Ливадишта-Струга, ископаната земја ја исфрлаат на брегот на...

Невладината асоцијација Охрид СОС, со фотографии документираше неодговорно, антицивилизациско и противзаконско однесување на инвеститор и градежна фирма, кои со камиони ја истураат...

Новогодишна честитка на Акватек од дното на Охридско Езеро(видео)

HAPPY NEW YEAR 2020Eco clean-up activities for Santa 2020.Location: Ohrid Lake, MacedoniaDivers: Daniel Atanasovski & Nikola PaskaliShooting /...

Се комплетира купатилото,нуркачите извадија мијалник од дното на Охридско Езеро

Нуркачите од Diving Center Akvatek , извадија уште еден ,,значаен“ елемент за комплетирање на купатилото од апартманот составен од фрлени...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com