Таг: охридско

4 дена пред ,,Илинден“ Мицкоски во охридско се сретнал со членовите...

  На 28 јуни, 4 дена пред Илинден, лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претстојуваше во охридско, каде оставрил средба со членовите на здружението...

ЕЛЕМ го обезбедува потребното ниво на Охридско Езеро и не испушта...

АД ЕЛЕМ  ја информира јавноста дека нивото на водата во Охридското езеро изнесува 693,22, според мерењето што официјално го врши  подружницата на АД ЕЛЕМ,...

Давеникот кај струшки Дрим е 22 годишно момче од гостиварски Градец

Идентификувано е лицето што се удави попладнето во водите на Охридско езеро на Машка плажа крај хотелот Дрим во Струга. Се работи за 22...

Бакрачески да даде одговор што се случува со Охридско езеро

Бакрачески и локалната власт веднаш да одговорат зошто е паднато нивото на водата во Охридското Езеро -побара денеска општинската организација на СДСМ од Охрид. ,,Бараме градоначалникот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com