Таг: охрид

49 годишна медицинска сестра од Охрид почина од Ковид 19

Денес Општа Болница Охрид тагува . Од оваа болница соопштија дека починала нивната колешка, Дијана Димоска. ,,

По свежо и дождливо време Пендаровски го прошета Пахор низ Охрид

,,Пријателството помеѓу две земји се негува и со меѓусебна почит на културното наследство. Драго ми е што мојот словенечки колега Borut Pahor...

Крива Паланка со најмногу нови заразени од Ковид 19 после Скопје...

Состојбата со корона вирусот во земјата не се смирува. Секојдневно, во континуитет има висока бројка на нови регистрирани случаи, но и...

,,Охрид е супер“ со прекрасни фотографии, како некој може да фрли...

На ФБ страницаата ,,Ohrid e Super“, на која авторот објавува афирмативни фотографии и видео снимки од убавините на Охрид, пред два дена...

Зошто не се спречи ваков хаос за празникот? Ова е Дојран...

Граѓаните на Македонија, продолжениот празничен викенд се покажаа во целото свое ,,светло“. Масовно придонесоа за развој на домашниот туризам...

Неверојатна глетка, Охрид вакво нешто не памети

Охрид во својата туристичка историја никогаш не бил пополн. Овие фотографии преземени од охридскиот адвокат Александар Новакоски, говорат ...

По дивеењето во дворот, црквата ,,Св.Софија“ доби обезбедување

По силните реакции во јавноста за недоличното однесување на младите во вечерните часови во предворјето на катедралната црква Св. Софија, како што...

Охридско Езеро полно со ѓубре исфрлено од посетителите на Охрид

Ѓубре во недоглед расфрлано на јавни површини, во езерото, преполни контејнери со што треба и не треба да се одлага таму и...

Охрид мака мачи со невоспитани и пијани гости

Празни шишиња, расфрлано ѓубре насекаде, уништено зеленило е секојдневната слика во Охрид летово кое е одморска дестинација за Македонците во време на...

Среде Охрид меѓу згради се колат и дерат животни пред очи...

Охриѓанка денеска останала стаписана кога излегла утрината на тераса да појадува: ,,Излегов на тераса да појадувам, ми се згади...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com