Таг: очекува

ВМРО ДПМНЕ очекува на 30 септември мнозинството граѓани да гласаат против...

  ,,Волјата е јасна, е забележителна, значаен дел од граѓаните се против договорот, најголем дел одлучуваат да остануваат дома и тоа е она што го...

ЕУ: Очекуваме Претседателот Иванов да му го даде мандатот на Зоран...

По обезбедувањето потписи за мандат за состав на нова Влада, Европската Унија преку својот еврокомесар за проширување Јоханес Хан упати порака до Претседателот Ѓорге...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com