Таг: павле богоевски

Поранешниот пратеник Павле Богоевски упати отворено писмо до ,,другарките и другарите...

Образложувајќи дека како поранешен пратеник ги поддржал сите законски акти и иницијативи за целосна рамноправност, Павле Богоевски на својот ФБ профил со...

Богоевски: Чулев е дојден со задача да направи хаос и МВРО

,,Ниту на Мицкоски, ниту на Чулев им е гајле за безбедноста во државава. Техничкиот министер за внатрешни работи не...

Богоевски: Уставниот суд и иницијативата за застарување на кривичните дела се...

Поранешниот пратеник, Павле Богоевски, јавно укажува дека во Уставен суд се спроведува ,,скриена амнестија или јавна манипулација“, како што вели.

СДСМ бара истрага за ,,бомбата“ за Богоевски, додека за одговорноста на...

Владејачката СДСМ бара надлежните институции да го истражат случајот со објавувањето на тајно снимениот разговор на пратеникот Павле Богоевски и објавувањето на...

Нико Беќаровски: Канабисот за медицински цели е легализиран, а ,,пола грам“...

,, Целиот текст не држи ниту ,,пола грам" вода. Канабисот за медицински цели е легализиран и одобрен во држава. Има пристојна палета...

Богоевски ја потврди автентичноста, но тврди дека нарачувал масло од канабис,...

Пратеникот од владејачката коалиција, Павле Богоевски, ја потврди автентичност ана снимката која беше вечера објавена на социјалните мрежи, со назнака дека се...

Богоевски: Професорке Сиљановска, под кое име ќе станеме членка на НАТО?

,,Сега, Гордана Сиљановска вели дека во нејзиниот мандат ќе станеме членка на НАТО и дека е добро што членуваме во Алијансата.

Богоевски: Талат Џафери го злоупотреби собранието и го заштити организаторот на...

Независниот пратеник Павле Боговески, кој е дел од пратеничката група на СДСМ, по опструирањето на одземањето имунитет на Трајко Вељановски, остро го...

Богоевски: Ни ВМРО не се дрзна да го уапси Оги, ние...

Пратеникот Павле Богоевски смета дека полициската рација во дискотеката ,,Сектор 909“, е срамна. Еве како ја коментира оваа акција: ,,Манифестацијата на сила беше едно од...

Павле Богоевски одговори на прозивките на своите ,,соборци“ од Шарена револуција

Како да браниш закон со кој не се согласуваш во целост? Особено, како да браниш таков закон, за кој си гласал ЗА?-се прашува пратеникот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com