Таг: павле

Синот на Силјановска свири на кавал, професорката влезе во кавга со...

Само неколку дена по отворањето на својот Твитер налог, професорката и кандидатка за претседател на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, доживе голема...

Богоевски го обвини ДУИ дека е сѐ уште во криминална коалиција...

,,Tалат Џафери ја прекинал седницата поради однесувањето на колегата Мухамед Зекири. Не знаев дека "лавот од Форино" бил толку чувствителен.

Правен факултет се простува со Павле Костоски кој магистрираше лани...

Павле Косотоски е еден од загинатите во автобуската несреќа што се случи вчера. Тој беше студент на Правниот факултет во Скопје.

Пратеникот Павле Богоевски бара одговорност за полицискиот службеник што применил сила...

На својот ФБ профил реагираше Павле Богоевски, пратеник, а во врска со изјавите на членови на Левица дека биле приведени откако истакнале транспарент против...

Груевски потрошил 184.000 денари државни пари за роаминг за еден месец...

Пратеникот од коалцијата на СДСМ Павле Богоевски од собраниската говорница покажа документ според кој Груевски иако не е премиер, се уште користи службен мобилен...

Со масовно гласање оваа власт ќе падне

Павле Трајанов, Јове Кекеновски, Слободан Богоески и кандидатите за пратеници во втората изборна единица, престојуваа во Куманово каде одржаа прес конференција и повикаа граѓаните...

Трајанов: Не се плашам,режимот ќе падне

-Сигурен сум дека во Кочани веќе никој не се плаши од режимот. И јас не се плашам. Не се плашев ни во 1991 год....

Трајанов: Не е нормално Груевски да се надева на победа

  “Не е нормално 6 пати аболициран поранешен премиер, за тежок криминал, со стотици милиони евра  да биде носител на изборна единица, да се надева...

Богоевски и Туфегџиќ: Имаме план за младите

Претставниците на граѓанската опција кои се на листата за кандидати за пратеници на СДСМ и коалицијата во ИЕ 1, Павле Вогоевски и Ивана Туфегџиќ...

Коалиција за промени и правда му објави војна на криминалот

Со слоганот „Не се плашете, режимот ќе падне!” Коалиција за промени и правда-Трет блок предводена од Демократскиот сојуз, од Скопје од хотелот Континентал ја...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com