Таг: пад

83 годишниот Берлускони напуштајќи ја говорницата падна на бината во Загреб(видео)

Повеќекратниот премиер на Италија и лидер на партијата Форца, 83 годишниот Силвио Берлускони, напуштајќи ја говорницата на конгресот на ЕЕП во Загреб,...

Двајца работници загинаа по пад од 22 кат на зграда од...

Двајца работници на зграда од проектот ,,Белград на вода“ загинаа откако паднаа од 22 кат. Загинатите паднале откако се скршила дрвената конструкција која се...

Мицкоски: На 2 јуни започнува падот на Владата на СДСМ

,,Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот...

Фејсбук изгуби 36 милијарди долари заради злоупотреба на податоците на над...

Проблемите на  „Фејсбук“ заради скандалот со истекувањето на личните податоци на повеќе од   50 милиони корисници, предизвика голем пад на цената на акциите. Најголемата социјална...

Ова се загинатите девојки по падот на приватниот авион на таткото...

Сите 11 патници и членови на екипажот загинаа вчера кога приватен авион на турската компанија "Basaran holding" се урна во Иран. Во турскиот приватен авион на...

14-месечното дете кое наводно паднало од искршен прозорец имало скршен череп

  На 06.03.2018 година во 19.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, од болницата „Аџибадем Систина“-Скопје пријавено е дека кај нив било донесено...

22 годишно момче почина по пад од 6-ти кат во населба...

Дваесет и двегодишно момче Г.Д., роден 1996 година, утрината почина по пад од 6 кат на зграда во населба Аеродром, пренесува МИА. Несреќата се случила...

Сите 25 патници и членови на екипажот го преживеале падот на...

Авион на компанијата  "Vest vind", со 25 патници, меѓу кои и членови на екипажот, се урна при полетувањето, а според светските медиуми нема загинати. Несреќата...

Петгодишната Ванеса од Австралија преживеа пад од трети кат од балконот...

  Петгодишната Ванеса Ническа, од Еленбрук во Австралија, доживеала тешка несреќа со повреди на мозокот, откако паднала од терасата на нејзината баба за време на...

Двајца пилоти загина при пад на нивниот авион во близина на...

Потполковник Ненад Чулибрк и капетан Дејан Пандуровиќ загинаа откако се урна нивниот борбен авион ,,Супер Галеб Г-4“ во текот на изведување на редовна обука,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com