Таг: Пандев

Андреацоли нов тренер на Џенова и Пандев

Џенова го наименува Аурелио Андреацоли за нов тренер на екипата во новата сезона. Џенова обезбеди опстанок во последните две...

Видео: Пандев асистираше, Џенова освои бод кај Наполи

Џенова со десет играчи успеа да освои бод во Неапол кај Наполи со резултат 1-1. Наполи поведе со...

Горан Пандев ќе заработува само 500.000 евра годишно во Џенова

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандева во Џенова, за договор од 12 месеци, ќе заработи само 500.000 евра, со што еден од послабо...

Партизан го сака Горан Пандев

  Горан Пандев е во плановите на белградски Партизан за засилување на тимот за новата сезона, во која екипата ќе игра во групната фаза на...

Пандев на принуден одмор

Горан Пандев доби забрана за настап на два натпревари во Серија А откако на последниот меч, помеѓу неговата Џенова и Пескара, доби црвен картон....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com