Таг: панс

Без куртоазни насмевки и со многу сериозни лица помина средбата Пенс-Ердоган...

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, се согласи да го прими американскиот државен секретар, Мајкл Пенс, во претседателската палата во Истанбул, но воопшто...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com