Таг: Папа

Големо незадоволство поради присуството на Крсто Мукоски на аудиенција кај Папата...

Дрско и провокативно. Вака пошироката јавност го оцени присуството на пратеникот Крсто Мукоски на аудиенцијата кај Папата Фрнациск во Светата столица ,...

Сопственикот и главен готвач на Рагуза готвеше за Папата Франциск

Р Вкусна и квалитетна храна, ексклузивно уреден простор и пријатен амбиент со 360 степени поглед на главниот град Скопје...

Во најдобар ред и организација, Папата ја заврши посетата и замина...

Во одлична организација, добра медиумска покриеност, посебно се истакнува добрата покриеност на посетата од страна на Јавниот телевизиски сервис, заврши историската посета...

На Светата литургија на плоштадот ,,Македонија“ присуствуваше државниот врв, опозицијата, гости...

Централната програмска содржина од апостолската посета на Неговата Светост Папата Франциск на Република Северна Македонија, светата литургија се одржа на плоштадот „Македонија“,...

Се дислоцираат контејнерите од улиците заради посетата на папата Франциск на...

Град Скопје и ЈП „Комунална хигиена“ ги информираат жителите од општината Центар, дека во пресрет на апостолската посета на папата Франциск ќе...

Клинички центар е прилагоден за потребата на Папата согласно меѓународни стандарди

Министерството за здравство информира дека за време на посетата на папата Франциск, пациентите од целата држава непречено ќе ги добијат сите потребни...

Од 30 април до 3 мај на три локации во центарот...

Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на Република Северна Македонија, ги информира сите граѓани кои сакаат на 7 мај...

Заради посетата на Папата Франциск поширокото централно подрачје на Скопје на...

Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на Република Северна Македонија, информира дека за време на Апостолската посета на Папата,...

Папата Франциск не им дозволи на верниците да му ја бакнат...

Папата Франциск на верниците во италијанското место Лорето, јасно им даде до знаење дека не сака да го бакнуваат постојано папскиот прстен. На...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com