Таг: параглајдеристи

Двајцата параглајдеристи се судриле во воздухот пред трагичниот настан

На 17.08.2018 година во 12,30 часот во Крушево кај Мечкин камен, дошло до судир во воздух помеѓу двајца параглајдеристи И.В.(56) од Украина и И.П.(54) од...

Прекрасниот ден на Попова Шапка на своите падини ги измами и...

Сонце како во лето, снег токму колку што треба. Убаво истапкани патеки, температура над нулата. Во ваков прекрасен амбиент денеска уживаат посетителите и викендашите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com