Таг: пари

Влада: Не е точно дека ги финансираме МПЦ и ИВЗ, средствата...

Владата на Република Северна Македонија категорично демантира дека е донесена Уредба со која финансиски ќе се помагаат МПЦ и ИВЗ, како што...

Италијански медиум објави ВИДЕО од примопредавањето на парите на Боки 13...

Италијанските медиуми објавија видео од камерите во домот на Орце Камчев. Регистрирано е броењето на парите, торбата во која се ставени ,...

39 годишен кичевец за година и пол испрал 1 милион евра

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР,до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против Н.Ш.(39) од Кичево, а поради постоење...

Владата бара пари од донаторите за спроведување на мерките против аерозагадувањето

Денеска во Владата на Република Македонија се одржа донаторски состанок на кој беше презентирана владината програма за намалување на аеро-загадувањето на кој се обратија...

Владата ќе потроши 6.500 евра за кампања за референдумот

Владата на Република Македонија ги демантира невистините изнесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за наводно трошење средства за снимање спотови поврзани со кампањата за референдумот. Како...

Владата се откажа од модернизација на Клинички и ќе го врати...

На собраниската Комисија за финансирање и буџет, беше прифатен Предлог законот за изменување на Законот за задолжување на РМ кај Банката за развој при...

ВМРО ДПМНЕ не ги сака парите од Владата за референдумот

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , на ФБ објави дека партијата не ги сака владините пари за кампања за референдумот. ,,Поттикнат од дебатата која...

Амбасада на Русија: Изјавата на Заев е неодговорна, русофобијата станува политичка...

Руската Амбасада во Македонија на Твитер реагираше на днешната изјава на Премиерот Заев дека членови на навивачката група ,,Комити“ кои биле уапсени по протестите,...

Претседателот Иванов ги игнорира барањата на Владата за транспарентно трошење пари

Претседателот Ѓорге Иванов не одговара на поканата да ја прифати Алатката за отчетност, со што одбива да ги информира граѓаните за неговите службени трошоци,...

Во земјата на велосипедите Холандија ќе даваат пари за секој поминат...

Холандското министерство за инфраструктура предложило паричен надомест за сите вработени кои на работа патуваат со велосипед. „Да излеземе од автомобилите и да ги земеме велосипедите....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com