Таг: парк

Со ,,миленикот“ во парк по риба(фото вест)

Градски парк, шеталиште, забрането за автомобили... Фото: Ѕид на сообраќаен срам

По децении уреден паркот кај ,,Могила на непобедените“, но прилепски ,,Комуналец“...

Прилепски ,,Комуналец“ ревносно објавува фотографии од ситуацијата на теренот во овој град. Од една страна, се уредуваат парковите и...

Град Скопје објаснува дека не се прави нова депонија, туку камиони...

По реакцијата на група граѓани од Карпош кои обајвија фотографии од камиони како носат товар и го истовараат на просторот каде се...

Зеленило и парк наместо диви депонии

НА МЕСТОТО ОД СТАРАТА ДЕПОНИЈА ПОД ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ЌЕ ИМА НОВА ЗЕЛЕНА ПОВРШИНА ,,Денеска сме на локацијата што...

Исчистена долгогодишната дива депонија под Железничка на чие место ќе никне...

Исчистена е депонијата кај Железничка станица која со години преставуваше место за фрлање градежен отпад од несовесните граѓани...

Стара WC школка оставена сред парк во населба Аеродром

Човечкиот примитивизам, некултура и деструкција очигледно во Македонија нема граници. Секој ден нова приказна. Верувале или не, оваа стара...

Почитувана младино, не оставајте свињарник зад себе!

После ноќните сеанси, паркот во Скопје, кај ресторанот Балканика, изгледа вака:

Паркот ,,Ибни Пајко“-урнек за урбано и оригинално градско катче

Ноти на патеката кон Македонска филхармонија Вчера Скопјани добија ново место за уживање и релаксација, паркот Ибни Пајко...

Новиот парк кај Филхармонија уште неотворен, уништен од камионски гуми и...

Паркирани автомобили на тукушто напарвената пешачка патека Уништен тревник Уште стои песокта на...

Форум за демократска Македонија ќе прави Парк на дијаспората

Со фотографии, Скопје некогаш и сега, Форум за Демократска Македонија, најави донаторски проект за Македонија: ,,Ајде да ѝ подариме...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com