Таг: парламентарни избори

Социјалистите на Мило Ѓукановиќ сепак со најмногу гласови на изборите во...

Државната изборна комисија на Црна Гора ги објави прелиминарните резултати од парламентарните избори oд изброени 98,55 насто од гласовите, според кои Демократската...

Нов мандат за ХДЗ и Андреј Пленковиќ

Хрватската демократска заедница однесе убедлива победа на парламентарните избори во Хрватска. Според сѐ уште нецелосни и неофицијални резултатит, ХДЗ...

Претседателот Пендаровски упати порака до граѓаните и политичките партии(видео)

Обраќање на Претседателот на РСМ, Стево Пендаровски на стартот на кампањата за Парламентарните избори: ,,За...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com