Таг: партизани

ВМРО ДПМНЕ го прашува Шилегов зошто не спомна со кого се...

ВМРО-ДПМНЕ јавно го прашува Петре Шилегов со кого војуваа партизаните кога го ослободуваа Скопје? Од која војска беше фашистичкиот окупатор  со кој се бореа македонските...

Спин на ВМРО ДПМНЕ дека СДСМ подготвува осуда на борбата на...

Со наслов ,,СДСМ преку точка од Платформата сака да ги осуди борците од АСНОМ и партизаните за нивната борба са слободна држава“- ВМРО ДПМНЕ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com