Таг: партиски

ВМРО ДПМНЕ: Додека Спасовски дели партиски книшки во Куманово, по улиците...

Додека Оливер Спасовски си тера партиски агенди и дели партиски книшки во Куманово, во Македонија се лее крв по улици, по домови,...

Воздух со партиски бои или зошто не работи мерната станица кај...

НП - нема податоци, стои на апликацијата за измерени ПМ честички во воздухот на мерната станица кај Ректорат во Скопје. Овој реон редовно е...

Груевски повторно бара 63 пратеници

На народен собир со партсики знамиња на ВМРО ДПМНЕ и со говор од 70- ина минути лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски им се...

Драган Шутановац избран за Претседател на ДС

Поранешниот министер за одбрана и близок соработник на Борис Тадиќ, Драган Шутановац, е избран за нов лидер на српските демократи. Тој е шести Претседател...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com