Таг: партија

Во ДУИ сѐ уште нема знаме на Република Македонија

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, даде уште едно интервју во неговата долга политичка кариера. Но, како што може да се забележи зад неговиот грб, во...

СЈО поднесе две обвиненија за незаконско финансирање и изградба на седиштето...

  Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите денес до Основниот суд Скопје 1...

Ултранационалистката Ружа Томашиќ и бугарскиот европратеник Џамбаски гости на основањето на...

  На основачкото собрание на новата политичка партија ГДУ, Граѓанско Демократска Унија, гости беа хрватската ултранционалистка и претседателка на Хрватската конзервативна партија, Ружа Томашиќ, преку...

Новинар од Албанија физички нападнат на политичка дебата во Струга

На 21.01.2017 година во 19,30 часот во Полициската станица Струга, А.Б.(29) од Поградец–Р.Албанија пријавил физички напад од страна на И.Љ. и уште неколку непознати...

ВМРО ДПМНЕ: Ние сме партија која работи во интерес на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ е партија која работи во интерес на граѓаните на Град Скопје, со цел подобрување на квалитетот на животот-одговори Марјан Додовски, советник во град...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com