Таг: патни трошоци

СДСМ поднесе предлог-закони за намалување на патните трошоци(видео)

Пратеничката група на СДСМ и здружената коалиција денеска до Собранието достави Предлог-закони за измени на Законот за плата и другите надоместоци на избрани и...

Анонимниот пратеник Алија Камберовски инкасирал 4.280, Затуровска 3.942, Тунтев и Василевски...

Пратениците, кои си дадоа одмор до 15 јануари, повторно се во центар на вниманието со своите енормно високи патни трошоци кои ги инкасираат за...

ВМРО ДПМНЕ: Дојде живот само за функционерите на СДСМ(видео)

  ,,Ветуваа живот за сите граѓани, а сега животот дојде само за функционерите од СДСМ. Ветуваа кратење на непродуктивните трошоци веднаш откако ќе дојдат на власт,...

Градоначалникот на Крушево ја откажа новогодишната прослава и се откажа од...

  Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, објави дека дочекот на Нова година во организација на општината  се откажува, а парите ќе се искористат за патна...

Тунтев,Затуроска,Василевски,Илиоски и Исмајлоска-Старова инкасирале најмногу за патни трошоци,а пријавиле станови во...

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев, еден од оние кои имаат инкасирано најмногу пари за патни трошоци, денеска излезе со неколку предлози како да се...

Лесно критикуваат кога се во опозиција,тешко се откажуваат од патните трошоци...

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев, како еден од пратениците коишто земаат најмногу пари за патни трошоци, долго говореше и се оправдуваше...

Сите пратеници сложно молчат за високите патни трошоци-подигнале 74.000 евра само...

Само за три месеци,во кои Собранието не работеше под полна пареа, четириесет и пет пратеници кои не живеат во Скопје, инкасирале околу 74 илајди...

Бонева за 6 месеци зела 12 000 евра патни трошоци

Силвана Бонева член на ДИК и поранешен координатор на пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ, зела 12000 евра за патни трошоци за доаѓање на седници...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com