Таг: патријарх

Српскиот епископ Давид кој служеше литургија за патријархот Иринеј хоспитализиран како...

Епископот крушевачки Давид вчера е хоспитализиран со влошена здравствена сосотојба во ковид центарот ,,Драгиша Мишовиќ“ во Белград, известува порталот нова.рс.

Обновено: Српските медиуми ја поправија веста за смртта на патријархот Иринеј...

Патријархот на Српската православна црква Иринеј, почина од Ковид 19, јавија српските медиуми пред десетина минути. Но, веднаш по...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com