Таг: ПВО

Тактичка вежба на војските на Србија и Русија

На аеродромот Батајница крај Белград попладнево почна летната тактичка вежба на припадници на војските на Србија и Русија, „Барс 2016“. На вежбата „Контрола и заштита...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com