Таг: пекинг

Пекинг го доби најголемиот аеродром во светот (видео)

Во Пекинг заврши изградбата на најголемиот аеродром во светот според бројот на патници што може да ги...

Пристигна 2017 година!

  Новата 2017 година веќе пристигна за милиони луѓе во светот. Во 17.00 часот по наше локално време, жителите на  Пекинг, Хонгког, Манила и Сингапур со огномети...

Ѓоковиќ нема да учествува на турнирот во Пекинг

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ нема да игра на турнирот во Пекинг, заради повреда на лактот. Ова го соопштија организаторите на турнирот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com