Таг: пелети

Министерство за економија им верува на добитниците на субвенции за печки...

 Министерството за економија, минатата година објави два огласа за субвенции за користење на печки на пелети. Вториот оглас беше објавен на 26 ноември...

Скандал со злоупотреба на субвенциите за печки на пелети во Министерство...

Извор на АКО.мк, кој сака да остане анонимен, испрати докази за злоупотреба на средствата за субвенции на печки на пелети. Од приложеното...

Во општина Ранковце се отвори модерна домашна фабрика за пелети

Домашна инвестиција од 3.000.000 евра е отворена во селото Гиновци, општина Ранковце, кривопаланечко. Инвеститор е Ивица Јаќимовски, кој  изјави дека „Еко лајф“ е компанија која...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com