Таг: пенали

Путин и Инфантино си шутираа пенали на Црвениот плоштад (ВИДЕО)

  Претседателот на Русија, Владимир Путин, и првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино, си шутираа пенали во паркот на фудбалот на Црвениот плоштад во Москва...

МЕПСО ќе треба да плати 800.000 евра пенали на ЕБРД за...

АД МЕПСО треба да и плати пенали на Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) во износ од речиси 800.000 евра заради ненавремено отпочнување...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com