Таг: пензија

Ја закопал мртвата мајка во гаража поради високата пензија

Рано утрината српската полиција откри тело на жена родена 1935 година, закопано во гаражата од семејниот дом на улица ,,Доментиева“ на Дедиње...

Легендарниот Роберт Редфорд се повлекува и заминува во пензија

Оскаровацот Роберт Редфорд, најави дека по премиерата на неговиот последен филм на есен,  "The Old Man And The Gun", завршува со својата глумечка кариера...

Мајнц со спектакл го испрати Новески во фудбалска пензија

  Повеќе од 300 одиграни натпревари за 11 години, беше доволна причини германскиот бундеслигаш Мајнц  денеска на легендата на македонскиот фудбал, Николче Новески да му организира...

Зубин Мехта наскоро ќе се пензионира

Светски познатиот диригент индиецот Зубин Мехта најави дека планира во октомври 2017 година да замине во пензија по повеќе од 60 години активност на...

Тодор Гечевски го игра својот последен меч

Преземено од gol.mk, Тодор Гечевски заминува од кошаркарските терени, вечерва го игра последниот меч во својата кариера. Неуморниот борец под обрачите и човекот кој е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com