Таг: песна

Прекрасната песна на Мартина доби спот по мерка (видео)

Во етер е пуштен спотот на Мартина, млада и перспективна македонска пејачка, која со песната ,,Мое мило“ настапи на Макфест. Прекрасната 20 годишна Мартина Митревска,...

Хрватската претседателка се фати за микрофон и отпеа песна(видео)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, повторно е во центарот на вниманието на балканските простори. Медиумите ја пренесуваат снимката што ја објави Јутарњи.хр од т.н....

,,Extravaganza“ го објави својот прв спот со хитот ,,Само да си...

Македонскиот бенд Extravaganza, во состав Јовче Воденичаровски (вокал, гитара) и Крсте Калевски (гитара), штотуку објави нова песна и видео запис со наслов ,,Само да...

Додик слави за Сребреница со песна и хармоникаши

Во напната атмосфера, ноќеска во Сребреница подржувачите на Претседателот на РС Милорад Додик, ја прославија победата на неговата партија на локалните избори. Кандидатот за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com