Таг: петар мазев

Орце Камчев преку фондација ,,Илија Камчев“ главен мецена за изложбата посветена...

  Синоќа во Национална галерија во објект Даут-пашин амам, беше отворена ретроспективната изложба ,,Петар Мазев-90 години раѓање“. Организаторите проценуваат дека само вчера изложбата ја посетиле околу...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com