Таг: петиција

Ако.мк ја поддржува онлајн петицијата за забрана за пушење во затворен...

Неспроведувањето и изигрувањето и на постојниот Закон за заштита од пушење, чии измени беа направени по предлог на група пратеници од...

Британскиот Парламент има обврска да ја разгледа петицијата потпишана од над...

Велика Британија е на нозе по одлуката на премиерот Борис Џонсон и Кралицата за времена суспензија на работата на Парламентот заради...

Над 300.000 луѓе ја потпишаа петицијата “Казнете го Рамос”

Повеќе од  300.000 луѓе ја потпишаа на интернет петицијата "Казнете го Рамос" со повик за казнување на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, кој во финалето...

Поповска: Потписот на петицијата не е мој и тоа повлекува кривична...

По објавувањето на петицијата која нашиот портал ја доби со потписи и заверена со печат, се јавија вработени од Институт за национална историја ,...

Петиција до Заев од вработени во Државен архив и ИНИ за...

Поголем број од вработените од Државен архив и од Институт за национална историја, потпишаа петиција за враќање на Државниот архив во неговата матична и...

Петиција за професорката од ,,Корчагин“ за суспензија по ,,славењето“ на насилството...

Професорка по биологија во средното училиште во Скопје ,,Раде Јовчевски-Корчагин“ на нејзиниот ФБ профил објави пост во кој го одобрува тепањето на Радмила Шекеринска....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com