Таг: петриња

Камерите го регистрираа моментот на силниот потрес што го претвори Петриња...

https://www.youtube.com/embed/c0Nau6A46vM Земјотресот со јачина од 6,2 степена ја погоди Хрватска денеска, а епицентарот беше во гратчето Петриња.

Градоначалникот на Петриња моли за помош, земјотресот урна градинка, хаос и...

Градоначалникот на хрватскиот град Петриња, упати драматичен апел до хрватската Влада и до јавноста, за помош откако серија земјотреси, од кои најсилниот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com