Таг: петриње

Хрватската сеизмолошка служба објави видео со сите потреси во Петриње и...

Неколку дена по катастрофалниот земјотрес во Петриње во Хрватска, службата за сеизмологија, објави видео со мапата од регионот, на кое се евидентирани...

Цела Хрватска се организира да им помогне на настраданите во земјотресот

По разорниот земјотрес што вчера ја погоди Хрватска, проработе хуманоста во цела Хрватска, известува Јутарњи лист. Од Далмација да...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com