Таг: пешаци

Германија: Со автомобил влетал во пешачка зона

Едно лице е тешко повредено, а две полесно кога возач со својот автомобил влетал во пешачка зона во германскиот град Хајделберг. По инцидентот, напаѓачот...

Извикувајќи „Алаху акбар“ се обидел да гази пешаци во Виена

Маж од турско потекло се обидел вчера во Виена со својот автомобил да прегази пешаци. Тој, извикувајќи низ прозорецот „Алаху акбар“, влегол на плоштадот каде...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com